רפלקסולוגיה
כבר בימי קדם נהגו המצרים הקדמונים ואחריהם גם בהודו ובסין לטפל באנשים דרך כפות הרגליים.

הרפלקסולוגיה כפי שאנו מכירים אותה בעידן המודרני, פותחה על ידי דר, ויליאם פייצ'גרלד שבאופן מפתיע היה רופא אף-אוזן גרון. בבסיס הרפלקסולוגיה נמצאת ההנחה שכל אברי הגוף משתקפים בנקודות בכפול הרגליים, ועל ידי עיסוי ולחיצות מדוייקות ניתן להשפיע על הגוף וסייע בהחלמתו במגוון רחב של בעיות רפואיות.

דרך כפות הרגליים ניתן ללמוד רבות על אופיו של אדם, על חסימות אנרגטיות ועד מחלות פוטנציאליות האורבות לו אם לא יגיע לאיזון בין גוף לנפש.
מסיבות אלו, הרפלקסולוגיה מסייעת רבות לתהליכי אבחון, טיפול וייעוץ למטופלים הן בהיבט הגופני והן בהיבט הרגשי.

הטיפול ברפלקסולוגיה יעיל במיוחד לטיפול בבעיות רגשיות ובבעיות כרוניות כמו כאבי ראש, מיגרנות, עייפות כרונית, חוסר ריכוז, חרדה, מתח, כאבי מחזור, בעיות עיכול ועוד.


כרפלקסולוג ראיתי לא פעם ולא פעמיים איך מגוון רחב של בעיות פיזיות מתחילות קודם כל בנפש המטופל ובאות לידי ביטוי בנקודות המקבילות בכף הרגל.
בעת טיפול רפלקסולוגי אני מבצע תשאול לגבי עברו של המטופל וההווה שלו ובונה תכנית טיפול מותאמת אישית לצרכים של כל מטופל ומטופל.

הטיפול ברפלקסולוגיה שאני מעניק למטופלים שלי מגרה את כוחות הריפוי הטבעי של הגוף, ממריץ את מחזור הדם ועל ידי כך מביא יותר חמצן ומזון לתאים ומוביל בסופו של דבר לשיפור ברמת התיפקוד.