עיסוי הוליסטי ואקופרסורה
מקור העיסוי ההוליסטי הוא במצריים העתיקה. העיסוי ההוליסטי מתייחס לאדם כמכלול של גוף, נפש ורוח ולכן עשוי להשפיע לטובה גם על נפשו ועל מצבו הרוחני של המטופל.

עיסוי הוליסטי אינו מטפל בסימפטום בלבד, אלא שואף גם לפתור את הסיבות הפיזיות והנפשיות שגרמו לאותו סימפטום.

ברוח העיסוי ההוליסטי, גם האבחון מעמיק ורואה את המטופל כמכלול של גוף, נפש ורוח ומגיע  לשורשי הבעיה שהמטופל סובל ממנה. לפי אבחון מקיף זה, אני בונה תוכנית טיפול מותאמת אישית לכל מטופל.

עיסוי הוליסטי כולל שימוש במגוון רחב של טכניקות עיסוי כגון : שוודי, צרפתי, לומי-לומי, תאילנדי ועוד.
העיסוי ההוליסטי משפר את זרימת הדם , מחזק את המערכת החיסונית , מסייע בהרחקת רעלים מהגוף, מפחית מתחים וחרדות , מקל על שרירים תפוסים ועוד.

הטיפול ההוליסטי שאני מציע , משלב בתוכו אקופרסורה, שהיא שיטת טיפול במגע המבוססת על הידע והעקרונות של הרפואה הסינית והדיקור הסיני.

הנקודות המופעלות בטיפולי אקופרסורה זהות לאילו המופעלות בדיקור הסיני, אך במקום להחדיר מחטים, המטפל לוחץ עליהן באופן מדוייק במגע אצבע.

אחד האישים המרכזיים בפיתוח השיטה, הוא ג'ירו מוראי, שנולד ביפן בתחילת המאה ה-19 לזוג הורים רופאים אך הוא עצמו עסק בפילוסופיה וחי כנווד. כשחלה במחלה חשוכת מרפא, על ערש דווי, ביקש להתבודד בבית המשפחה בהרים ושם גילה 26 נקודות ריפוי, שסייעו לו להחלים לחלוטין ממחלתו באורח פלא ממש. בעקבות החוויה האישית שלו, הוא הקדיש את חייו לפיתוח שיטת הגאקוספרסורה, הידועה גם בשם  ג'ין שין. אחריו, המשיכו מאסטרים ומטפלים נוספים לפתח ולהרחיב את השיטה עד להפיכתה  לאקופרסורה אותה אנו מכירים כיום.

אקופרסורה משמשת, בין היתר, למניעה וטיפול בכאבים שונים, ביניהם: כאבי ראש, בטן, גב, דלקות פרקים, אסטמה, סינוסיטיס, אלרגיות, פציעות ספורט ועוד.
בנוסף, הטיפול מועיל גם לחיזוק המערכת החיסונית, הפחתת סטרס ושיפור החיוניות הכללית.

השילוב בין העיסוי ההוליסטי לאקופרסורה אותו אני מבצע בקליניקה שלי מביא לשיפור איכות חיי המטופלים ומחזק את החיבור בין גוף, רוח ונפש לחיים מאוזנים.